ORTAOKUL MÜDÜRÜ Ümit AKBAŞ,

     Kıymetli Öğretmen arkadaşlarım, Değerli Veliler ve Sevgili öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde okulumuza hepiniz hoşgeldiniz.

     Bugün yeni bir öğretim yılına başlamanın heyecanı içerisindeyiz. 2018-2019 öğretim yılının tüm Ayışığı ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

  Sevgili Öğrenciler 

    İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özellik akıl ve xekadır. Fakat akıl kendiliğinden gelişemez ve verimli kalamaz. Aklı geliştiren, kullanılmasını öğreten, bilgilerle zenginleştiren okuldur.

    Çünkü okul, bir eğitim-öğretim yuvasıdır,bireyin yetiştirildiği yerdir. Okul hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmaktandır. Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek, bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerilerini vermekle kalmaz. Aynı zamanda içinde yaşadığımız toplumun yapısını, insan ilişkilerinin nasıl olacağını,toplumsal sorumluluklarımızın neler olacağını,toplumun maddi-manevi değerlerini de gelecek nesillere aktarır.

    Bu aynı zamanda Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biridir. Çünkü eğitim sistemimiz fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yetiştirilmesi görevlerini üstlenmiştir.

    Belirttiğim hususları dikkate alarak sizden istediğim ülkemizin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini benimsemeniz. Bu değeri koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak, sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren birer Türk vatandaşı olmanızdır. Unutmayın tek bir şeye ihtıyacımız vardır o da çalışkan olmak.

    Öncelikle yeni gelen öğrencilerimize ve Öğretmenlerimize hoşgeldiniz diyorum. Yeni Eğitim-Öğretim yılının sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

    Ay ışığı okulları olarak sevgi, umut ve işimizi en iyi yapma gayreti kılavuzumuz olsun. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.